Şereflikoçhisar OSB

Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi tarihin en büyük ticaret güzergahı olarak bilinen İpek Yolu’nun (E-90 Karayolunun) ve Ankara- Adana otoyolunun yanında kurulmuştur.

Kapadokya bölgesinin giriş kapısı ve Ankara, Konya, Kayseri, Adana, Mersin gibi illere eşit mesafede olması nedeni ile yatırımcıların ilgisini çeken Şereflikoçhisar OSB uluslararası havaalanı olan Esenboğa Havalimanına sadece 175 Km. Mersin Limanına ise 345 Km. uzaklıktadır.

Tuz Gölü kıyı şeridine komşu olan Şereflikoçhisar sadece coğrafi konumu ile değil, binlerce ürünün üretilmesi ve işlenmesi safhasında hammadde olarak kullanılan tuzun da merkezidir. Doğal zenginlikleri sadece tuz ile kalmayan İlçemizde birinci sınıf kalitede alçı taşı ve granit ocakları yüksek rezervleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Şereflikoçhisar İlçesinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. İlçenin Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde ise teknik konularda eğitilmiş öğrenciler yetiştirilmektedir.

Şereflikoçhisar OSB;

650 dekarı kapsayan 57 adet sanayi parseline sahiptir.

Parsel alanları 5.000 m2ile 25.000 m2 arasında değişmektedir.

Alt yapısı (elektrik, içme suyu, kanalizasyon, doğalgaz, su deposu ve internet alt yapısı) tamamlanmıştır.

Elektrik dağıtım lisansı bulunmaktadır.

Tuzun hammadde merkezi olması sebebi ile temizlik, kozmetik, sağlık vb. alanda yapılacak yatırımlarda birçok avantaj sağlamaktadır.

Lojistik anlamda gelişmiş durumdadır.

İstihdam açısından herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Savunma sanayi için uygun yatırım imkanlarına sahiptir.

Gümrük Şube Müdürlüğü hizmet verecektir.