Dev Yatırım İmzalarla Resmiyet Kazandı

Ülkemizin önde gelen Akıllı Ev Sistemleri ve Aydınlatma Otomasyon Ürünleri Üreticisi Optimus Doruk Elektronik A.Ş. yatırımını daha da büyütmek amacıyla Şereflikoçhisar OSB alanında 2 adet 17 dönümlük toplamda 34 dönümlük parsel satın aldı.

Optimus Doruk Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Üstün OSB Bölge Müdürümüz Nasuh Ataç’tan OSB ile ilgili bilgi alışverişini yaptıktan sonra Müteşebbis Heyet Başkanımız/Vali Yardımcımız Turan Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanımız/Kaymakamımız Zafer Engin, Yönetim kurulu Başkan Vekilimiz/Belediye Başkanımız Memiş Çelik ve Yönetim Kurulu Üyemiz/Ticaret Odası Başkanımız Çetin Aslan’ın katıldığı imza töreniyle parsel tahsisi sözleşmesine imzalar atıldı.

Aydınlatma, Mekanik, Enerji İzleme Sistemleri, İntercoom, Yangın algılama ve ihbar sistemleri, Kamera ve izleme sistemleri (CCTV) Hırsızlık alarma sistemleri gibi birçok otomasyon ürünlerinin üretimini ve ihracaatını gerçekleştiren Optimus Elektronik A.Ş. OSB alanına yapacağı yatırımla projelerinde kullanacağı ithal ürünleri Şereflikoçhisar OSB’de üretmeyi planlıyor.

Yaklaşık 500.000.000 TL yatırım içeren proje 2 yıl içerisinde hayata geçecek ve 50 kişilik istihdam sağlayacak.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir